Prostat Kanserinde Bitkisel Tedavi

Prostat Kanserinde Bitkisel Tedavi

Prostat kanserinde bitkisel tedavi neleri kapsar, prostat kanserinde bitkisel tedavi fayda sağlar mı? Bu yazımızda genel kapsamda prostat kanserinde bitkisel tedaviden bahsedeceğiz.

Prostat kanseri erkeklerde en sık görülen kanser türlerindendir. Bu kanserin yalnızca yüzde üçlük bir kısmı agresif bir durum gösterirken geri kalan yüzde doksan yedilik kısmı yavaş seyirlerde bulunur ve güncel tedavi yöntemleri ile kontrol altına alınabiliyor. Erken teşhis ile tedavi imkânı oldukça fazladır. Prostat kanserinin tedavisinde – ilaçlar, radyasyon ve cerrahi – istenmeyen bazı yan etkilere rastlanılabilmektedir. Bu yan etkiler sebebiyle, bazı hastalar alternatif tedavilerin faydalı olup olmayacağını merak ediyor.

Prostat Kanserinde Bitkisel Tedavi Faydalı Mıdır?

Günümüzde prostat kanseri tanısı koyulan hastaların birçoğu kanser ismini duydukları zaman ürkerler ve klasik tedavilerin faydalı olmayacağını, çaresiz durumda olduklarını düşünerek sonuçlarını tam olarak bilmedikleri bitkisel tedavilerden medet umma yoluna gidiyorlar.

 Prostat kanserinde bitkisel tedavi de yapılan en önemli uygulama testosteron diğer adıyla erkeklik hormonunu engelleyeme yönelik manipülasyonlardır. Bu manipülasyonlar esasen güncel tedavide kullanılan bir takım ilaçlar ile de yapılabilmektedir. Fakat ilaçlarla yapılan bu uygulamalar sonucunda edindiğimiz deneyimlerle söyleyebiliriz ki her ne kadar PSA seviyelerinde azalma sağlansa dahi hastaların yaşam ömründe her hangi bir değişikliğe rastlanılmamaktadır.

Prostat kanserinde bitkisel tedavi uygulamasının en önemli faydası prostat savaşçısı besinler ile prostat kanseri riskini azaltabilmektir.

Prostat Kanserinde Bitkisel Tedavi İle PSA Seviyesini Düşürmek Hastalığın Tedavi Olduğuna İşaret Eder mi?

Bitkisel tedavi uygulanarak PSA seviyelerinde azalma sağlanabilir. Peki PSA seviyesini düşürmek hastalığı tedavi ettiğimiz anlamına gelir mi? Hayır. Bir çok insan prostat kanserinde bitkisel tedavi yolu ile PSA seviyeleri düşünce hastalığını kontrol altına alındı zannederek aslında erken safhada tedavi edilebilme şansını da kaçırabilmektedir. 

Prostat kanserinde birçok tedavi alternatifleri vardır. Bu alternatifler prostat kanseri hastalığının neredeyse tamamında tedavi etme şansına sahip oluyor. Bu sebeple mutlaka erken teşhise yönelebilmek için zamanında uzman bir hekime danışmak gerekmektedir. Kanser tanısı konulursa bundan korkmamak ve güncel metotlar ile tedaviye başvurulmalıdır. Bu metotlar;

  • Robotik Cerrahi
  • Yeni nesil Kemoterapi ve İlaç Tedavileri
  • Nükleer Tıp Tedavileri

Eğer sizde prostat kanseri şüphesi duyuyorsanız veya prostatınızda herhangi bir anormal durum hissine kapılıyorsanız geç kalmadan uzman bir hekime görünmenizin büyük faydası olacaktır.

Sizlerde prostat hastalıklarından şüpheleniyorsanız bizimle İletişime geçebilirsiniz.

prostat ameliyatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir