Robotik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay

robotik-cerrahi-uzmanı-murat-binbay

Cerrahi dünyasına girmesiyle büyük heyecan uyandıran Robotik Cerrahi 10 yılı aşkın süredir ülkemizde aktif olarak kullanılmaktadır. Robotik cerrahi minimal invaziv cerrahi temeli ile uygulanan bir ameliyat yöntemidir. Prof. Dr. Murat Binbay devrim niteliğindeki bu cerrahi yöntemle operasyonlarını gerçekleştiren ülkemizdeki sayılı cerrahlardandır.

Üroloji uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay, robotik cerrahi alanında uzmandır. Ülkemizde kullanılmakta ulan da Vinci Robotik Cerrahi yöntemi ile 750’nin üzerinde operasyon gerçekleştirmiştir. Gerçekleştirmiş olduğu başarılı ameliyatlar neticesinde Murat Binbay prostat kanseri ameliyatı ve böbrek kanseri ameliyatı konusunda tüm dünyada otorite olarak kabul görmüş bir hekimdir.

Prof. Dr. Murat Binbay Kimdir?

Murat Binbay üroloji profesörüdür. İstanbul Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Binbay 4 yıl süreyle Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesinde Üroloji-Robotik Cerrahi Sorumlusu olarak görev yapmıştır.

Ürolojik kanserlerin robotik cerrahi ve laparoskopik yöntemler ile tedavisi Prof. Dr. Murat Binbay’ın en önemli ilgi alanlarından biridir. 2007 yılında laparoskopik cerrahi ve 2009 yılında ise Robotik Cerrahi sertifikasını almayı başaran Prof. Dr. Binbay, son yıllarda 2000’in üzerinde vakada laparoskopi ve robotik cerrahi ameliyatı ile tedavi gerçekleştirmiştir. Özellikle robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı alanında Dr. Binbay geniş bir tecrübeye sahiptir.

Robotik Cerrahi ile Prostat Kanseri Ameliyatı

Prof. Dr. Murat Binbay robotik cerrahi ile ürolojik kanser tedavilerini gerçekleştiren önemli bir hekimdir. Dr. Binbay yayınladığı bir çok makalesinde üroloji hastalıklarının tedavisinde uygulanan kesin başarılı yöntemlerden olan robotik cerrahi teknikleri ile ilgili merak edilen soruları yanıtlamaktadır.

Robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı cerrahın bilek hareketlerini tam anlamıyla taklit edebilen, 540 dereceye kadar kendi ekseni etrafında dönme kabiliyetine sahip robotik kolların ameliyatı gerçekleştirecek olan cerrah tarafından kontrol edilmesiyle gerçekleştirilir. Bu sistemde 750’ün üzerinde gerçekleştirdiği ameliyat sayesinde edindiği tecrübeyle Prof. Dr. Binbay ülkemizde robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı gerçekleştirebilen sayılı hekim arasındadır.

Üroloji uzmanı Prof. Dr. Murat Binbay’ın özgeçmişi ve ilgilendiği tıbbi alanlara dair tüm bilgileri kendi web sitesinden edinebilirsiniz.

prostat ameliyatı iletişim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir